دوشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :

  • هر جمعه در شبکه نمایش خانگی
  • با کارگردانی آرش معیریان
  • تماشاخانه سنگلج تا 15 مرداد ماه
  • اکران آنلاین
  • لطفا ماسک بزنید
  • اکران آنلاین  چاپ        ارسال به دوست

نامه مدیرعامل خانه تئاتر در آستانه روزجهانی تئاتر :

آقای رئیس جمهور ، برنامه خود را برای حمایت از هنرمندان تئاتر اعلام بفرمائید

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، شهرام گیل آبادی در این نامه، سخنان خود را عطف به نامه ارسالی به وزیر ارشاد کرد و از جانب خانه تئاتر برای مشاوره و انتقال تجربیات اعلام آمادگی کرد.

مشروح این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دكتر روحانی

ریاست محترم جمهور

با سلام و احترام

عطف به نامه شماره ٩٨/١٦٨مورخ ٩٨/١٢/٢٤به عنوان وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و رونوشت به حضرتعالی ،معاون محترم برنامه ریزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه و...به استحضار می رسانم امسال در تاریخ تئاتر دنیا اولین سالی است كه روز جهانی تئاتر همه فعالیت های تئاتری دنیا تعطیل است و احتمال دارد در چند ماه آینده هم این روند ادامه داشته باشد.با توجه به ارتباطات بین الملل این مجموعه ،در دنیا هنرمندان تئاتری مانند تمام مردم كشورها كه از تامین اجتماعی و پشتوانه دولتی بهرمند هستند به هیچ وجه دغدغه معاش ندارند؛چون قبلا برای چنین روزی زیرساخت های لازم را به وجود آورده و به اندازه كافی تقویت كرده اند.اما در كشور ما نه تنها زیر ساخت های لازم برای زیست انسانی هنرمندان به وجود نیامده بلكه در حال حاضر با فراگیر شدن بیماری كرونا بیم آن می رود كه بسیاری از هنرمندان تئاتر كشور در تامین معاش روزمره خود هم دچار مشكل شوند.جناب آقای رئیس جمهور امروزه تئاتر در كشور ما نه تنها مورد حمایت نیست بلكه اندك پشتیبانی كه از آن می شد هم به طرق مختلف دریغ شده است ؛ از طلب انباشته گروههای تئاتر از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی "اداره كل هنرهای نمایشی"تا نداشتن بیمه ایام بیكاری،بیمه از كار افتادگی و...امروز هنرمندان تئاتر حتی به اندازه كارگران شریف مشاغل مختلف هم مورد حمایت انسانی نیستند و حقوق مدنی آنها به وضوح سلب شده است.

از حضرتعالی،دولت محترم ،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهشمندم به طور روشن برنامه مشخص و حمایتی خود را در این ایام كه همه هنرمندان تئاتر مجبور به قرنطینه بدون داشتن حقوق و پشتیبانی اقتصادی هستند اعلام بفرمایید.

امروز در تاریخ اولین روز جهانی تئاتر است كه تئاتر تعطیل است و متاسفانه در تمام دنیا خدمات حسابشده ای كه به تمام مردم خصوصا هنرمندان تئاتر داده می شود به هیچ وجه تعطیل نیست اما در كشور ما حتی خدماتی كه برای مشاغل دیگر در نظر گرفته شده است هم برای اهالی فرهنگ و هنر خصوصا تئاتر تعطیل است.

هنرمندان تئاتر منتظر اعلام برنامه ریزی و اقدامات عاجل و ضربتی شما در برنامه ای كوتاه مدت برای كمك به تامین اقتضائات ایام بیكاری و برنامه میان مدت و دراز مدت شما برای جبران بخشی از ضرر و زیان خود هستند.

بدون شك خانه تئاتر خود را مكلف می داند در كنار هنرمندان تئاتر كشور تا استیفای حقوق حقه خود بایستد و از سویی دیگر برای یاری رساندن به این عزیزان از هیچ تلاشی فرو گزاری نكند. این مجموعه صنفی آمادگی دارد برای به اشتراك گذاشتن تجربیات خود در هر زمان و موقعیتی در كنار دستگاه های سیاست گذار باشد.

شهرام گیل آبادی - مدیرعامل خانه تئاتر١١:٤٥ - چهارشنبه ٦ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٨٤٠٥٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٥سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است